En Çok Merak Ettiğiniz Soruları Burada Cevaplamaya Çalıştık.​

ETC Production Müzik Dağıtımı, müziğinizi 150’den fazla dijital mağaza ile paylaşır.  Standart olarak sadece Spotify, Appel Music, Deezer, Shazam, Amazon Müzik ve YouTube Music ( Google Play Music ) te paylaşıyoruz. Bize iletmeniz durumunda burada yer alan Mağazadan dilediğiniz ile paylaşabiliriz.

ETC Production Müzik DağıtımSanatçıların, plak şirketlerin, labellar’ın, yapım şirketlerin iTunes, Fizy Spotify gibi dünyanın önde gelen dijital servislerine dağıtım yapmak için kullandığı bir dağıtım hizmetidir.

Kendi etiketinizi kullanacaksanız albüm başı yıllık 50$‘dir. ETC Production etiketi ile paylaşırsanız sınırsız albüm ve sınırsız süre Ücretsiz‘dir.

Sistemimize üye olarak ilk adımı atın. Müziğinizi WAV yada Mp3 biçiminde ve resminizi en az 3000 x 3000 piksel, JPG formatında sisteme yükleyin ve adım adım ilerleyin.

Evet, müziğinin hangi mağazalara gönderileceğini seçebilirsin. Mağaza listesi için buraya göz atabilir yada işlem sırasında seçebilirsiniz.

Cover, remix  orijinal telif hakkı sahiplerinin olası yasal işlemlerini önlemek için müziğinizi yayınlamadan önce bir lisans satın almanız gerekir.

Bu lisanslar, her iki durumda da hem dinlenme ve  hem de indirmeleri kapsamalıdır. Kendi çalışmanızın remix lerini yükleyebilirsiniz. Ancak, remix iniz başka bir sanatçının şarkısıysa veya başka bir sanatçının orijinal müziğinin herhangi bir bölümünü içeriyorsa, orijinal sanatçının izni gerektirir. Elinizde bir izin belgesi yoksa yasal sorunlarla karşılaşırsınız.

Ses dosyalarınızı yükledikten sonra, Müziğinizi anında dijital mağazalara göndeririz. Platformların müziğinizi canlı hale getirmesi için yükleme süre hizmetler arasında farklılık gösterir. iTunes / Apple Music, Spotify için bu genellikle 1 ila 7 gün sürer. Albümlerin çok küçük yüzdesi Apple’da manuel incelemeden geçiyor ve buda 1-2 hafta sürüyor.

Yayınlamayı düşündüğünüz  ses dosyalarını aşağıdaki dosya türü gereksinimlerini karşılaması gerekir, platformlarda sorun yaşamamanız için lütfen WAV yada FLAC ses dosyası yükleyin.

Ses dosyası özellikleri:

WAV veya FLAC dosyaları yükleyiniz. 
2 Kanal Stereo 
Örnek boyutu: 16 bit
Örnekleme hızı: 44,1 kHz

Dijital platformlar, aşağıdaki içerik ihlali kategorileri’den dolayı şarkınızı kaldırabilir.

Telif Hakkı – İçeriğin İhlal Edilmesi
Dijital platformlar, hak sahiplerinin izni olmadan kullanılan eserleri kaldırabilir.

Ticari Marka – İçeriği İhlal Eden
Dijital platformlar, ticari marka sahibinin izni olmadan kullanılması durumunda ticari marka sanatçılarının adlarını veya logolarını kaldırabilir.

Saldırgan / Küfürlü / Hakaret / Müstehcen İçerik
Dijital platformlar, ırk, din, cinsellik veya başka türlü ırk, küfürlü kabul edilen içerikle ilgili olarak, her türlü nefreti veya ayrımcılığı kışkırtması muhtemel olan içeriği kaldırabilir. Herhangi bir şekilde hakaret içeren, yasa dışı, pornografik veya müstehcen içeriği kaldırabilir.

Nazi İle İlgili İçerik
Dijital platformlar, Alman makamları tarafından yasaklanmış veya geçerli herhangi bir yargı alanında yasadışı bir şekilde tanınan, BPjM (Bundesprüfstelle für jugendgefährdende medien) tarafından zararlı olarak tanınan Nazi ile ilgili içeriği ve içeriği kaldırabilir

.

Sanatçı İlişkileri

Eserinizin içeriğinin platformda kullanımı sahteyse yada izinsiz se gerçek sanatçı şikayeti alırsa, platform sanatçıyla olan ilişkisini korumak için herhangi bir içeriği kaldırma hakkını saklı tutar.


Platforma Zarar Veren İçerik

Dijital platformlar hizmetlerinden, platformununa, markasına veya kullanıcılarına zarar verecek herhangi bir içeriği kaldırabilir.

Sahte Yayın Akışları ve İndirmeler

Sahte dinlenme akışı ya da indirme etkinliği yapmak ya da Dijital Müzik Dağıtım müziğinizi dağıttığı süre müzik hizmetleriyle yasa dışı hesap faaliyetinde bulunmak yasaktır. Bunu ihlal ederseniz, müziğiniz tüm hizmetlerden kesilir, tüm telif hakları ve hesabınız kapatılır. Ayrıca yasal sonuçlarla karşı karşıya olabilirsiniz ve sahte davranışlardan kaynaklanan tüm masraflardan siz sorumlusunuz.

Dinlenme akışı ve indirme işleminden kazandığınız miktar, platformlar arasında değişir.

İndirme:

İndirmelerden yapılan ödemeler ya perakende fiyatına doğrudan bağlı olmayan sabit bir toptan satış fiyatındandır ya da size ABD dışındaki yayıncıya ve geçerli hükümet vergilerine ek olarak perakende fiyatın sabit bir yüzdesini öder.

Yayın Akışı:

Dinlenme akışı ise farklı çalışır. Bir akış servisi reklam veya müşteri aboneliklerinden gelir elde eder. Bu gelir akışları daha sonra her ay platformdaki tüm hak sahiplerinin toplam akış sayısına göre bölünür. İndirmelere benzer şekilde, yayıncıların ve devlet vergilerinin kesintileri size ödeme yapmadan önce yapılır.

Platforma özel lisans ödemeleri hakkında daha fazla bilgi için, lütfen kendi web sitelerine bakınız.

Aradığını Bulamadın mı ?