YouTube Kanal Yönetimi Hakkında Ne Yapıyoruz...

Hayatınızda yapacağınız bütün işler için başarı, işi bilen İnsanlar la ilerlemekten geçer. 

Sosyal medya hesapları arasında İnstagram ile birlikte en popüler ve en fazla kitleye ulaşabilme imkânına sahip olan Youtube, dünya çapında etkileri olan bir platformdur. Diğer sosyal medya hesaplarına göre daha uzun video koyma şansına sahip olan kullanıcılar kısıtlanmadan kendilerini daha rahat ifade edebilmektedir. Bu da doğal olarak büyük olanaklar ve büyük reklam yapma şansı vermektedir. Zaten sosyal medya araçlarının her biri kendi içerisinde ayrı öneme sahiptir ve doğru kullanıldığında bomba etkisi yaratabilmektedir. Youtube kanal yönetimi hizmetinin ortaya çıkış nedeni de zaten artık sosyal medyanın engellenemez yükselişi ve artık yükselmenin ve parlamanın hiç kolay olmamasındandır. Ancak kesinlikle gözünüz korkmasın çünkü bizler Youtube kanalınızın başarılı bir biçimde yönetilmesi konusunda her zaman sizlerin yanınızdayız.

YouTube kanalı yönetmek ve varlığını sürdürebilmek burada belirtiklerimizden ibaret olmadığını unutmayın.

İlk Videonuz Nasıl Olmalı

Genelde bu ‘’Kanal Tanıtım Videosu’’ olarak isimlendirilir. Bu videoda kanalınızın içeriğini ve kendinizi tanıtıp, izleyecilere neler sunacağınızdan bahsedebilirsiniz. Eğer videonuzu beğenirlerse kanalınızda kalacak ve diğer videolarınızı da izleyeceklerdir. Bu yüzden ilk videonuz çok önemlidir. İlk ve sonraki her içeriğinizin nasıl olacağı konusunda yardımcı oluyoruz.

Marka Oluşturmak

Kanalınızın tasarımı ve görünüşü her zaman için üzerinde çalışmanız gereken bir konu.Etkileyici ve yaratıcı bir tasarıma sahip olmadan kanalınız fark edilmeyecektir. İyi bir tasarımla kanalınız etkili bir başlangıç yapacak ve abone çekme şansını artıracaktır.

Tasarım konusunda yardımcı oluyoruz.

İçerik Üretimi ve SEO

Doğru gramer, noktalama ve büyük-küçük harf kullanımı ile videolarınız diğerlerinden ayrılacaktır. Eğer videonuz bir serinin parçasıysa başlık ve açıklamalar için bir düzen oluşturabilirsiniz.

İçeriklerinizde dikkat etmeniz gereken hususlar ve SEO kısmında yardımcı oluyoruz.

YouTube ve Algoritma

Genel olarak arama motoru ile aynı mantığa sahiptir. Fakat YouTube’de öne çıkan nokta içeriğinin sunum şekli ve kitlelere ne kadar ulaştığıdır. Başlık,etiket ve açıklama kısmı ilgi çekici olmasının yanında YouTube’nin içerisinde de benzersiz olmalıdır. Kanal sahiplerinin en çok merak ettikleri konu şudur: Aynı video iki kişide varken birinin yüklediği video 1000 görüntülemeyi bulmamışken,diğeri 100000 i devirmiş olabiliyor. İşte bunun sağlayan ana etkenler aşağıdaki gibidir.
  1. Videoyu net bir şekilde açıklayan bir başlık
  2. Arama yapılan kelimenin videoda birebir etiketinin olması
  3. Kanalın genel potansiyeli (popülerlik siz aynı şeyi yapsanız da sizi geride bırakabilir)
  4. Video,yorum,beğeni sayısının fazlalığı
  5. Ekleme tarihi (erken yüklenen video her zaman bir adım öndedir)
  6. Arama terimi ile başlığın birebir uyuşması
Sizlere bu konuda da yardımcı oluyoruz.

İçerik ve Sunum

Eğer oynayan kişi sıkıcı ve soğuk değilse 10 dk lık bir oynanış videosunu izlemek de eğlenceli olacaktır. Videolarınızda hiçbir zaman sıkıcı ve monoton olmayın. Kendiniz olmanız, yüksek sesli ve enerjik bir şekilde konuşmanız çok önemli. Bir tartışma açmaktan çekinmeyin, insanların dikkatini çekmeye çalışın.

İçeriklerinizi nasıl hazırlıyacak ve sunacaksınız beraber değerlendiriyoruz.